Bingo Nasıl Oynanır?

Oyuncular, numaraları bir araya getirmeye çalışır. Numaralar bir kişi ya da makine tarafından rastgele çekilirken, kartlardaki sayıları belirlemeniz gerekir. Tüm sayıları tamamlarsanız bingoya ulaşmış olursunuz.

Bingo nasıl oynanır, konusu eminiz ki pek çok kişinin merak ettiği bir konudur. Adını çok sık duyduğumuz bu oyunun müdavimleri vardır. Bizdeki tombala oyununa oynanış bakımından çok benzer. Bingo da aynı şekilde kalabalık grupların oynadığı bir oyundur. Arkadaş grupları tarafından sosyalleşmek için oynanabilecek bir oyun türüdür. Oyun sistemi, rakamlı ve harfli yapısı özellikle gençlerin çok ilgi duyduğu bir oyun hâline getirmiştir. Bu oyunun da diğer oyunlar gibi kendi içinde kuralları var. Bu kurallara aşağıda genel itibariyle değinmeye çalışacağız. Siz de böylece bu eğlenceli oyun ile sevdiklerinizle, arkadaşlarınızla iyi vakit geçirebilirsiniz.

Bingo Nasıl Oynanır?

Bingo nasıl oynanır?, konusunda bingo oynarken bingo biletleri 3 bölüme ayrılır. Bingo biletlerinin 1 ile 75 arasındaki sayılarının dağıtıldığını görüyoruz. Bu oyunda bingo alanlarını aynı zamanda B,İ,N,G,O harfleri oluşturur. Aynı oyun için en fazla 3 adet bingo bileti alabiliyorsunuz.  Bu biletler sizin oyunda kazanma ihtimalinizi de arttırıyor.

Aldığınız birden fazla bilet ile kazanmaya daha çok yaklaşabilirsiniz. Biletlerin ücretlerinin bir kısmı da oyunun kazanına verilecek olan miktara eklenir. Oyunun sonunda kazanılan büyük ikramiye için bingo yapma zamanı 5 ve 6 rakamlarının çekilme zamanıdır. Oyun oynarken ödeme tablosuna bakarak o anki mevcut kazancı öğrenmeniz de mümkündür. Böylece oyun oynarken durumunuzu da kontrol edebiliyorsunuz. Bingo oyunun sonlanması 30 adet bingo topunun çekilmesi ile gerçekleşiyor. Görüldüğü gibi bingo nasıl oynanır, sorusuna kısa ama genel ve anlaşılır bilgiler vermeye çalıştık. Genel hatlarıyla bingo oynamanın kuralları üzerinde durduk. Siz de isterseniz arkadaş grubunuzla ya da online olarak bu oyunu oynayabilirsiniz. Oyun siteleri arasından bilinen güvenilir sitelerde bu oyunu oynayarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir