Bahse Girerim, Oyun Benim!

Truvabet online pokerde omaha, texas ve türk pokeri sunar. Tavla bölümü de türklerin sevdiği için burada konumlandırılmıştır Truvabette poker oynamak için poker kategorisinde göz atabilirsiniz.

Şans, sabır ve bilgi gerektiren, şuan herkes tarafından oynanan bir oyun da pokerdir. Yoğun iş hayatından sıkılan ve stres atmak isteyen insanlar bu oyunu ister herhangi bir mekânda isterlerse de internet üzerinden oynayabilirler. İlk aşama da oyunu bilmek yeterli olmasa da zamanla oyunu oynadıkça taktikler geliştirerek eğlence ve kazanç elde etmeyi vaat eden bir oyundur. Poker nasıl oynanır sorusunun cevabı için yazımızın devamını okumanızı öneririz.

Pokerin Kuralları

Öncelikle bilmemiz gereken poker oyununda kişi sınırlamasının olduğudur. Poker, en az 2 kişiyle ve en çok 10 kişiyle oynanır. Bu oyunu oynamak için sahip olmamız gerekenler 52’lik bir deste, çipler ve bolca şanstır. Bunlara sahip olduğunuz zaman oyunu oynamaya başlayabilirsiniz. Oyunun amacı güzel bir 5’li elde edip masadaki çipleri toplamaktır. Masada 5 kişi olduğunu varsayalım. Öncelikle herkesin çipleri olmalıdır. Kazanan kişi oyun sonunda bütün çipleri alacaktır. Pokerde üstün kartlar As, Papaz, Kız, Vale ve 10’dur. Bu sıralama en yüksek getirisi olan karttan en düşüğüne olarak yapılmıştır. Oyun herkese 2 kart verilmesiyle başlar. Yerde açılan kartlardan elinize toplayarak 5 kart elde edersiniz. Bu üstün kartlardan çoğu elinizde ise oyunu kazanmışsınız demektir. Bu en üstün kartların hepsinin sizde olması ile eliniz “Royal Flush” adını alır ve bu en üstün el anlamına gelir. Fakat elinizde aynı renkten oluşan küçük rakamlar olması da bir kazançtır. Bu elin adı “Straight Flush”tur.  Elinizde herhangi karttan bir çift ve farklı kartlardan aynı 3 rakam varsa eliniz “ Full Hause” adını alır. Bu şekilde sıralama devam eder. En kötü elin adı ise “High Card”tır. Bu durumda elinizde herhangi renkte ve sayıda 5 kart var anlamına gelmektedir. Poker nasıl oynanır sorusunun cevabını bunları bilen herhangi biri rahatlıkla cevaplayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir